facebook
                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

Informacje o szkole

 

adres: 41-506 Chorzów,
ul. Stefana Batorego 37
tel. 32 2465611
tel./fax: 32 2466163
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Internet: www.zstio3.pl

 

Szkołę założono 2 marca 1945 roku. Po kolejnych zmianach siedzib, w roku 1952, szkoła otrzymała nowy budynek przy ulicy Stefana Batorego 37, który jest położony w centrum dzielnicy Chorzów-Batory. Najdłużej szkoła działała pod nazwą Technikum Mechaniczno – Elektryczne, od września 2002 roku funkcjonuje jako Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3. Nasz Zespół Szkół mieści się w przestronnym, dobrze utrzymanym budynku. We wszystkich salach lekcyjnych są zainstalowane komputery z dostępem do Internetu, tablice interaktywne lub projektory. Pracownie informatyczne są wyposażone w komputery firm Dell i Mac Apple (Internet DSL, procesory nowej generacji). Pracownie specjalistyczne – elektrotechniki i elektroniki, mechatroniki – posiadają najnowocześniejszą aparaturę pomiarową i zestawy do wykonywania ćwiczeń firm Festo i Encon. Posiadamy także pracownie: fizyczną, biologiczno-chemiczną, historyczną, geograficzną, językowe, bibliotekę z czytelnią internetową. Baza sportowa Zespołu to boisko szkolne i sala gimnastyczna z nawierzchniami nowego typu oraz sala do aerobiku wraz z siłownią. Wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli zapewnia uczniom możliwość rozwijania własnych zainteresowań oraz dobre przygotowanie do podjęcia dalszej nauki na uczelniach wyższych lub pracy zawodowej. Uzyskaliśmy Certyfikaty Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości”, „Szkoła bezpiecznego Internetu”.

Obecnie prowadzimy kształcenie w dwóch typach szkół:

 • V Liceum Ogólnokształcącym w oddziałach:
  • prawniczym z rozszerzeniem języka polskiego i historii oraz rozszerzeniem języka obcego – do wyboru język angielski, niemiecki lub włoski i przedmiotami uzupełniającym – elementy prawa, przyroda;
  • biotechnologicznym z rozszerzeniem biologii i geografii oraz rozszerzeniem języka obcego – do wyboru język angielski, niemiecki lub włoski i przedmiotami uzupełniającymi – wstęp do biotechnologii, historia i społeczeństwo.

Programy nauczania przedmiotów – elementy prawa, wstęp do biotechnologii – są opracowywane oraz realizowane przy współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji, a także z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Program rozszerzony historii jest nauczany ze szczególnym uwzględnieniem historii prawa; w programie rozszerzonym geografii uwzględnia się treści z ekologii; w programie rozszerzonym biologii zagadnienia przygotowujące do realizacji przedmiotu wstęp do biotechnologii. Absolwenci Liceum będą mogli podejmować studia szczególnie na wydziałach humanistycznych i przyrodniczych uczelni wyższych.

 • Technikum Mechaniczno – Elektrycznym w zawodach:
  • technik elektryk;
  • technik mechatronik;
  • technik informatyk.

Absolwenci Technikum w poszczególnych zawodach mogą uzyskać kwalifikacje określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej dotyczącym klasyfikacji szkolnictwa zawodowego oraz będą mogli podejmować studia wyższe, rozpocząć własną działalność gospodarczą lub:

 • w zawodzie technik elektryk znajdą zatrudnienie w zakładach systemu elektroenergetycznego (elektrownie, sieci elektroenergetyczne, zakłady energetyczne) oraz w komórkach utrzymania ruchu elektrycznego przedsiębiorstw przemysłowych;
 • w zawodzie technik mechatronik znajdą zatrudnienie w zakładach o zautomatyzowanym i zrobotyzowanym cyklu produkcyjnym, w zakładach produkcyjnych i remontowych oraz przy obsłudze urządzeń elektrohydraulicznych i pneumatycznych;
 • w zawodzie technik informatyk znajdą zatrudnienie w ośrodkach obliczeniowych, firmach zajmujących się tworzeniem i eksploatacją oprogramowania komputerowego, firmach administrujących sieciami komputerowymi, działach obsługi informatycznej dowolnego przedsiębiorstwa.

Współpracujemy z:

 • Uniwersytetem Śląskim, szczególnie z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydziałem Prawa i Administracji,
 • Politechniką Śląską, organizujemy spotkania z przedstawicielami wydziałów Politechniki Śląskiej, głównie z Wydziału Mechanicznego Technologicznego,
 • Górnośląską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości w zakresie orientacji zawodowej, prowadzenia działalności gospodarczej,
 • Wyższą Szkołą Mechatroniki w Katowicach w zakresie wsparcia merytorycznego.

Zrealizowane wspólne projekty:

 • „Partnerzy w nauce” z Uniwersytetem Śląskim,
 • „Firma symulacyjna – rzeczywiste kompetencje” z Górnośląską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości,
 • „Akademia Kluczowych Kompetencji” z firmą BUSINESS CENTEM,
 • „Czwarta władza z klasą” z Wyższą Szkołą Europejską w Krakowie,
 • „Szkoła z Gallopem” z Wyższą Szkołą Zarządzania z Wyższą Szkołą Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach.

W ramach współpracy z miastem partnerskim Chorzowa – Termoli (Włochy) organizujemy dla uczniów tygodniowe wyjazdy językowe do Włoch, współpracujemy w zakresie kształcenia zawodowego ze szkołą w Limburgu (Niemcy). W szkole panuje bardzo dobra atmosfera, która sprawia, że wielu absolwentów ze starszych roczników decyduje się na kształcenie u nas również swoich dzieci. Wieloletnie badania ankietowe wśród uczniów i rodziców wskazują na wysokie poczucie bezpieczeństwa, jakie towarzyszy młodym ludziom przebywającym w murach naszej szkoły. Tradycją szkoły jest prowadzenie klas usportowionych. Wypracowane formy współpracy z chorzowskimi klubami sportowymi: „Ruch Chorzów SSA” (piłka nożna) i UKS OCZKO CHORZÓW (siatkówka chłopców) pozwalają uczniom rozwijać talenty sportowe, czego potwierdzeniem są kariery naszych absolwentów, wśród których są medaliści letnich igrzysk olimpijskich – Jan Benigier, Zygmunt Maszczyk, Dariusz Gęsior, trener drużyny narodowej – Antoni Piechniczek oraz aż 31 mistrzów Polski w dyscyplinach – piłka nożna, piłka ręczna, szermierka, akrobatyka sportowa, boks. Proponujemy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: Koło Żywego Słowa, Koło Dziennikarskie, Koło Miłośników Języka i Kultury Włoskiej, Koło Historyczne, Chemiczne SOS, Koło Młodego Przyrodnika, Koło Geopolityczne, kółko matematyczne, szkolne kino ULTIMA THULE, kółko rowerowe, kółko teatralno – muzyczne, kółko majsterkowiczów – elektroników, Szkolne Koło Sportowe (piłka nożna siatkowa, koszykowa), sekcja siatkówki chłopców prowadzona przy współpracy z UKS„Oczko”, grupa wolontariatu współpracująca ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rodziny (organizatorzy corocznego sztabu WOŚP), zajęcia dodatkowe z wybranych przedmiotów dla uczniów zdolnych i wymagających wsparcia, dodatkowe zajęcia dla uczniów klas maturalnych; w szkole jest prowadzony zespół cheearleaderek, uczniowie mają możliwość działania w szkolnym radiu „Solution” oraz prezentowania swoich talentów literackich i dziennikarskich w gazetce szkolnej „Trójeczka”. Jesteśmy szkołą z przyszłością.


Mapa dojazdowa do Szkoły - KLIKNIJ!

 

Poprawiony (wtorek, 05 lutego 2013 08:09)

 
Logowanie

60-lecie Szkoły
Srebrna Szkoła
Patronat Szkoły:
Projekty

Projekt

Przyjaciel Szkoły

Gazetka Szkolna

Zdobyte certyfikaty

 

Partnerzy:

 

stat4u

sameDomain value=/div height=nbsp;nbsp;