facebook
                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

Oni są najlepsi

Dnia 27 listopada 2013 r. w III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach odbyła się uroczystość wręczania dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymali Mateusz Idzik z klasy 4Mi, oraz Martyna Gruner z klasy 3Lab.

 

Z wizytą w studiu radiowym

Dnia 25 listopada 2013 roku uczniowie z klasy 2Lab (grupa prawnicza), uczniowie TME odpowiedzialni za szkolny radiowęzeł oraz redaktorki naszej gazetki Generator odwiedzili siedzibę radia Em 107,6 Fm, które jest regionalną rozgłośnią radiową Archidiecezji Katowickiej. Na początku wizyty ks. Michał Anderko, dyrektor radia, przedstawił w skrócie historię oraz misję radia, którym kieruje od września bieżącego roku. Po spotkaniu w sali konferencyjnej mieliśmy niepowtarzalną okazję poznać pracę dziennikarzy radiowych. Usłyszeliśmy, jak brzmią nasze głosy w studiu nagrań, uczestniczyliśmy w prowadzeniu audycji na żywo, poznaliśmy redaktorów przygotowujących swoje programy, które w późniejszym czasie będą emitowane na antenie radia. Kolegów ze szkolnego radiowęzła O(h)my najbardziej zainteresował oczywiście wysokiej klasy sprzęt. Ogromne wrażenie zrobiła na nas niezwykle miła i serdeczna atmosfera panująca wśród dziennikarzy.

„Kto słucha, nie błądzi” to hasło radia Em, które ma ambicje, by być przewodnikiem dla młodych, poszukujących ludzi. Księdzu Michałowi dziękujemy za życzliwość i poświęcony nam czas.

 

PANORAMA 2013

W dniu 14.11.2013 r. w naszej szkole odbyła się panorama klas, w czasie której program kabaretowy zaprezentowali przedstawiciele wszystkich klas promocyjnych. Motywem przewodnim tegorocznej panoramy był temat „Bajki w świecie science fiction”. Pomysłowość uczniów i realizacja sceniczna wybranej bajki były bardzo różne. Wydarzeniem poprzedzającym przedstawienia były prezentacje klas i zainteresowań pozaszkolnych uczniów, co miało miejsce w czasie długiej przerwy. Jury, składające się z nauczycieli naszej szkoły, uznało, że najciekawszy pomysł zaprezentowała klasa 3Ti, która przedstawiła „Krecika z Hulkiem ”, drugie miejsce zajęła klasa 2E/I z inscenizacją pt. „Strażak Sam i Matrix”, zaś trzecie - klasa 2Ti, która przedstawiła „Króla Maciusia i Spidermana”. Tytuł najlepszego aktora otrzymał K. Krokosz z kl. 2Ti. Rada młodzieżowa gratuluje wszystkim uczestnikom i dziękuje za zaangażowanie.

 

95 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku, od czasu transformacji ustrojowej, świętujemy odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę po 123 latach zaborów. Pewną tradycją stało się również nasze uczestnictwo w obchodach Święta Narodowego organizowanych przez władze miasta. Tym razem msza święta za Ojczyznę odbyła się już po raz drugi w Kościele Św. Floriana, który jest patronem Chorzowa. Po mszy wszyscy zgromadzeni udali się w pochodzie na teren jednostki wojskowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Oczywiście wzięła w nich udział również nasza delegacja, która złożyła kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza 75 Pułku Piechoty.

 
Logowanie

60-lecie Szkoły
Srebrna Szkoła
Patronat Szkoły:
Projekty

Projekt

Przyjaciel Szkoły

Gazetka Szkolna

Zdobyte certyfikaty

 

Partnerzy:

 

stat4u

sameDomain value=/div height=nbsp;nbsp;