facebook
                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

Działalność wolontariatu

Śląska Fundacja Inicjatyw Społecznych zakupiła 9 głośników do szkolnego radiowęzła i przekazała je naszej szkole. Głośniki zostały przekazane w podziękowaniu za okazaną przez wolontariuszy z naszej szkoły pomoc w remoncie piwnicy.

 

Szkolny wolontariat

W dniu 8 grudnia szkolne koło wolontariatu sprzedawało upieczone przez wolontariuszy ciasta przed Kościołem Dobrego Pasterza w Chorzowie. Dzięki tej akcji udało się zebrać dodatkowe pieniądze na paczki dla dzieci. Ze sprzedaży ciast grupa wolontariatu zebrała 545,00 zł. W tym roku paczki będą bardzo słodkie:-)

 

„Młodzi rządzą”

„Młodzi rządzą” to projekt przygotowany przez Urząd w Chorzowie i Chorzowską Strefę Wolontariatu, który skierowany jest do chorzowskiej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem było wyłonienie Młodzieżowej Rady Miasta. Uczniowie naszej szkoły, czyli Marcin Borzucki, Karolina Kapias i Martyna Gruner, zaangażowali się w działania projektowe. Prowadzili kampanię na facebook-u – co było częścią konkursu, spotkali się radnymi i uczestniczyli w ich dyżurze. Finalnym etapem projektu była specjalna sesja Młodzieżowej Rady Miasta, w której wzięli udział zwycięzcy konkursu. W czasie sesji młodzi radni dyskutowali, na co przeznaczyć dwa tysiące złotych, które otrzymali do zagospodarowania. Ostatecznie, po gorącej dyskusji, postanowiono, że pieniądze zostaną przekazane na wsparcie domu dziecka, osób z niepełnosprawnością umysłową i schroniska dla zwierząt. Po burzliwych dyskusjach i dwóch przerwach młodzi radni zdecydowali, że część środków już w tym roku przeznaczą na organizację Świąt Bożego Narodzenia dla dzieci z Chorzowskiego Domu Dziecka. Młodzież, również w drodze głosowania, zdecydowała, że opiekunem MRM zostanie Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów i osób niepełnosprawnych. To jednak nie koniec. Młodzieżowa Rada Miasta postanowiła kontynuować swoją działalność.

 

Ustroń

Dnia 29 listopada 2013 r. grupa biotechnologiczna z klasy II la/b wybrała się na wycieczkę przedmiotową do Ustronia. Celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Chirurgii w Śląskim Szpitalu Reumatologiczno-Rehabilitacyjnym. Po muzeum oprowadzał nas sam założyciel tej instytucji dr n. med. Ryszard Wąsik oraz Pani Bernadeta Błanik – przełożona pielęgniarek. W kilku salach, (obecnie udostępnionych do zwiedzania), zapoznaliśmy się z historię chirurgii. W jednej z sal, oprócz rycin i obrazów, znajduje się sala operacyjna z XVIII wieku. W kolejnej sali można uczestniczyć było w wirtualnej operacji z lat 60-tych. Dzięki świetnie przygotowanym modelom, jest to bardzo realistyczne przeżycie.

 
Logowanie

60-lecie Szkoły
Srebrna Szkoła
Patronat Szkoły:
Projekty

Projekt

Przyjaciel Szkoły

Gazetka Szkolna

Zdobyte certyfikaty

 

Partnerzy:

 

stat4u

sameDomain value=/div height=nbsp;nbsp;