facebook
                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

"Nie lękajcie się młodości!"

W dniu 26 września klasa II Ti razem ze swoim katechetą obejrzała wystawę „Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi” w Parku Śląskim w Chorzowie

Celem wystawy było pokazanie, że bł. Jan Paweł II był przyjacielem młodzieży - jako kapłan, biskup, kardynał i papież. Na wystawie można było oglądać fotografie, filmy oraz zobaczyć osobiste pamiątki związane z osobą Karola Wojtyły i bł. Jana Pawła II.

Autorami zdjęć tej wystawy byli Sługa Boży Jerzy Ciesielski i Stanisław Rybicki. Ciekawostką ekspozycji był archiwalny unikalny zapis audio piosenki „Czerwony pas”, śpiewanej przez ks. Wojtyłę.

Wystawa doskonale wpisuje się w Rok Wiary trwający w Kościele Powszechnym, w Światowe Dni Młodzieży przeżywane nie tylko w Rio de Janeiro, ale również w wielu miejscach naszej Ojczyzny, a także w coraz bliższe przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Wystawa dotychczas była eksponowana w Krakowie, Lizbonie, Fatimie, Poznaniu, Bydgoszczy, Siedlcach, Warszawie, Tarnowie, Nowym Sączu, Bielsku-Białej oraz w Żywcu.


 

 

 

Spotkania z biologią

20 września grupa biotechnologiczna klasy II la/b oraz kilkoro uczniów klasy I la/b uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Śląski w ramach Spotkań z biologią.

Zajęcia miały formę pokazów, w czasie których uczniowie mogli zobaczyć elektryczny obraz pracy mózgu, serca oraz mięśni szkieletowych. Co ciekawsze, każdy chętny mógł osobiście przekonać się jak pracują jego organy, ponieważ pokazy były wykonywane na ochotnikach z widowni.

Spotkania z biologią rozpoczynają cykl zajęć uczniów naszych klas licealnych na Uniwersytecie Śląskim.

 

Projekt „ZAWÓD - PASZPORT DO PRZYSZŁOŚCI”

W roku szkolnym 2013/2014 rozpoczynamy realizację projektu prowadzonego przez Wyższą Szkolę Bankową Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt nosi tytuł „Zawód- paszport do przyszłości” i skierowany jest do uczniów klas 1-4 technikum. 

W ramach projektu będą się odbywać zajęcia wyrównawcze, zajęcia dodatkowe, jak również przygotowujące do egzaminów maturalnego i zawodowego.

Informacja o rekrutacji

 

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

2 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Brali w nim udział zarówno uczniowie, grono pedagogiczne, jak i absolwenci.

Akademię i część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 2 La/b. Podczas przemowy dyrektor Krystian Biadacz przedstawił wszystkie plany dotyczące nadchodzącego roku szkolnego oraz nowych nauczycieli.

W części artystycznej wszyscy mieli okazję zobaczyć, jak poszczególni nauczyciele spędzili wakacje. Na koniec uczniowie udali się z wychowawcami do klas.


 
Logowanie

60-lecie Szkoły
Srebrna Szkoła
Patronat Szkoły:
Projekty

Projekt

Przyjaciel Szkoły

Gazetka Szkolna

Zdobyte certyfikaty

 

Partnerzy:

 

stat4u

sameDomain value=/div height=nbsp;nbsp;