facebook
                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

Wizyta w Szkole Technicznej im. Nikoli Tesli w Sremskiej Mitrovicy

W dniach 25 – 28 września grupa młodzieży naszej szkoły przebywała w Serbii na zaproszenie dyrektora Średniej Szkoły Technicznej im. Nikoli Tesli w Sremskij Mitrovicy – Duško Ljubišića. Wizyta odbyła się w ramach projektu NIKOLA TESLA - TRANSNARODOWY "PONTIFEX MAXIMUS" dotyczącego wymiany naukowo-kulturalnej i integracji środowisk miast Chorzowa i Sremskiej Mitrovicy.

Jej realizacja była możliwa dzięki wsparciu Ambasady Republiki Serbii w Polsce, Ministerstwa Kultury, Informacji i Społeczeństwa Informatycznego Republiki Serbii, Urzędu Miasta Chorzów oraz osobistemu zaangażowaniu konsula honorowego Republiki Serbii w Katowicach Pana Ranko Tomovicia.

 

Pierwszego dnia odbyło się spotkanie nauczycieli i uczniów obydwu szkół. Nasi uczniowie zostali zakwaterowani u swoich serbskich kolegów, żeby mogli nawiązać nowe przyjaźnie i dobrze się poznać. W tym samym dniu mogliśmy zobaczyć budynki (budynek zajęć teoretycznych, budynek zajęć praktycznych) i pracownie szkoły w Sremskiej Mitrovicy oraz uczestniczyć we wspólnych zajęciach z praktycznych przedmiotów zawodowych.

 

 

Więcej…

 

Zawody LA

W dniu 27.09.2013 r uczniowie naszej szkoły (Kasia Tomala, Weronika Wagner, Dominika Janikowska, Nicol Grzesik, Paulina Krajewska, Natalia Rydel, Wiktoria Urbańska, Daria Gruszczyńska, Martyna Gruuner, Natalia Hilczer i Ilona Korek oraz Mateusz Żłobinski, Dawid Żaczek, Krzysztof Krokosz, Filip Chrząszcz Marcin Boryn, Patryk Piątkowski, Artur Pacocha, Mateusz Hora, Adam Sojka, Michał Swoboda, Patryk Owczarski, i Paweł Praski) brali udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Chorzowa, które odbywały się na stadionie MORiS przy ul. Lompy. Najlepsze wyniki uzyskali Martyna Gruuner w pchnięciu kulą ( III miejsce) oraz Marcin Boryn ( II miejsce). Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie naszej placówki.

 

II miejsce na Festiwalu siatkówki

W dniu 26.09.2013 na obiektach AWF w Katowicach odbył się „Festiwal Siatkówki”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły w składzie: Damian Breguła, Dawid Sieraga, Daniel Zubrzycki, Alan Pawlak, Dawid Pieczarek, Radosław Tuchowski, Patryk Neukirch, Jakub Ławniczek, Paweł Lukaszczyk oraz kapitan naszego zespołu Arkadiusz Golly. Na festiwalu zmierzyliśmy się z drużynami z X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego oraz ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. W pierwszym meczu z X LO odnieśliśmy zwycięstwo 3:0. Po meczu organizatorzy zaprosili naszych zawodników do swojego laboratorium na badania specjalistyczne (m.in. dot..zawartości tkanki tłuszczowej, mięśniowej itp.), W następnym meczu z ŚTZN po zaciętym meczu przegraliśmy 2:1(rozgrywane były tylko 3 sety maksymalnie). Na zakończenie turnieju każdy z zawodników otrzymał podarunek oraz jedną piłkę na drużynę.

Wyjście zorganizowali Maciej Zarzycki i Dawid Miczka.

 

 

ENERGETAB 2013

W dniu 18.09.2013 uczniowie klas II i IV Mi (technik mechatronik) uczestniczyli w wycieczce naukowej do Bielska- Białej na targi energetyki ENERGETAB 2013. 700 wystawców z 18 krajów Europy i Azji przedstawiało najnowsze rozwiązania: z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii czy zwiększenia efektywności wytwarzania bądź użytkowania energii elektrycznej. Energooszczędność urządzeń w nowoczesnym przemyśle to możliwość obniżenia kosztów, a mechatronik musi również być zapoznany z nowoczesnymi systemami zasilania, zobaczyć różnorodność rozwiązań oraz ich wpływ na pewność zasilania procesów technologicznych.

 
Logowanie

60-lecie Szkoły
Srebrna Szkoła
Patronat Szkoły:
Projekty

Projekt

Przyjaciel Szkoły

Gazetka Szkolna

Zdobyte certyfikaty

 

Partnerzy:

 

stat4u

sameDomain value=/div height=nbsp;nbsp;