facebook
                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2013 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowali reprezentanci klas 1 Ti, 3 La i 1 Lab pod kierownictwem O. Hoby. Jak co roku przemówienie wygłosił pan dyr. K. Biadacz, który podsumował miniony rok, dziękując wszystkim pracownikom za ich wkład w rozwój szkoły.

Uczniowie podziękowali pedagogom i pracownikom administracji, prezentując fragmenty „Małego Księcia” A. de Saint – Exupery’ego oraz wiersze wybitnych polskich poetów, w tym W. Szymborskiej i ks. J. Twardowskiego.

Część artystyczną wzbogacili Oliwia, uczennica klasy 1 Lab, która zaśpiewała piosenki C. Dion i A. Jantar oraz B. Sulima, uczeń klasy 1 Ti, prezentując ideę „czarnej magii”.

 

Wycieczka do Pragi

W dniach 02 – 04.10.2013r. odbyła się wycieczka do Pragi, w której uczestniczyli uczniowie wyróżnieni Nagrodą Dyrektora Szkoły oraz klasa 3La. W pierwszym dniu zobaczyliśmy most św. Karola, chodziliśmy po przepięknych, wąskich uliczkach czeskiej stolicy, którymi dotarliśmy na Stare Miasto. Mieliśmy także okazję zobaczyć Pragę nocą. Niezwykle ciekawym punktem naszej wyprawy była wizyta w praskim ZOO, gdzie spędziliśmy cały dzień. Tam jedliśmy słynne czeskie danie, jakim jest pieczony ser. Był pyszny! Po podróży metrem uczestniczyliśmy w spotkaniu, w czasie którego poznaliśmy kulturę czeską. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni niesamowitych wspomnień, szczęśliwie wróciliśmy do domu.

 

Wycieczka integracyjna

W dniach 25-27 września odbyła się tradycyjna wycieczka integracyjna klas pierwszych. Doskonała atmosfera, pyszne jedzenie oraz zajęcia integracyjne to motyw przewodni tego wyjazdu. Nawet czwartkowa deszczowa pogoda nie popsuła nam humorów. Zakończenie wyjazdu to spacer na Górę Żar i powrót do Chorzowa. Wyjazd uważamy za udany:)

 

Sprzątanie świata

W dniu 20 września nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w akcji sprzątanie świata.W tym roku pod opieką pań profesor Anny Kępińskiej i Moniki Pasich do lasu wyruszyła klasa I La,b. Worki śmieci zebrane przez uczniów a utrwalone na fotografii pokazują jak ważna i potrzebna jest ta akcja.

 
Logowanie

60-lecie Szkoły
Srebrna Szkoła
Patronat Szkoły:
Projekty

Projekt

Przyjaciel Szkoły

Gazetka Szkolna

Zdobyte certyfikaty

 

Partnerzy:

 

stat4u

sameDomain value=/div height=nbsp;nbsp;