facebook
                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

WYCIECZKA KLASY III MI DO ZABYTKOWEJ KOPALNI „GUIDO”

W ramach lekcji historii i edukacji regionalnej obejmującej poznawanie najciekawszych miejsc na Górnym Śląsku uczniowie klasy III Mi wraz z wychowawcą oraz wicedyrektorem szkoły Andrzejem Kwapem zwiedzili zabytkową kopalnię „Guido” w Zabrzu.

Więcej…

 

„Ludzie ludziom zgotowali ten los”

Na zakończenie cyklu lekcji poświęconych literaturze wojny i okupacji uczniowie klasy IV Eg zwiedzili Muzeum Martyrologii Auschwitz – Birkenau. Obóz Auschwitz jest dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Shoah. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków i przepełnienie istniejących więzień. Od 1942 r. - stał się równocześnie jednym z ośrodków „Endlösung der Judenfrage” (ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej) - nazistowskiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. Zwiedzanie baraków obozowych w deszczowy jesienny dzień jeszcze bardziej uzmysłowiło nam tragizm losów wszystkich tam prześladowanych. Rzeczowe wypowiedzi przewodniczki wzbogaciły naszą wiedzę zdobytą na lekcjach języka polskiego i historii.

 

Wycieczka do Palmiarni

Dnia 31.10.2013 r. uczniowie klasy 1 La/b i 2 La/b wraz z nauczycielami wzięli udział w wycieczce do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Uczestnicy mieli okazję podziwiać różne rodzaje roślin obejmujące m.in. tereny Afryki oraz Ameryki Południowej i zwiedzili nowo otwarty pawilon, w którym znajdowały się akwaria z rybami pochodzącymi z wód Amazonii, Tanganiki, rzek Azji południowo-wschodniej i Polski.

 

Wycieczka do Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka Żar

Dnia 28 października klasy elektryczne naszej szkoły wzięły udział w wycieczce edukacyjno-turystycznej do Elektrowni Porąbka Żar w Międzybrodziu Bialskim.

Celem wycieczki było poznanie zasady działania elektrowni szczytowo-pompowej i jej poszczególnych podzespołów. Uczniowie podczas wycieczki wykazali duże zainteresowanie, co potwierdziła duża ilość pytań zadanych przewodnikom.

Po wyjściu z elektrowni grupa podążyła - obierając odpowiedni azymut -  w kierunku szczytu Żar. Na szczycie pamiątkowe zdjęcie i biegiem wzdłuż stoku w dół góry.

Wszyscy z uśmiechami i pozytywnym zmęczeniem wróciliśmy w godzinach popołudniowych do Chorzowa.

 

 
Logowanie

60-lecie Szkoły
Srebrna Szkoła
Patronat Szkoły:
Projekty

Projekt

Przyjaciel Szkoły

Gazetka Szkolna

Zdobyte certyfikaty

 

Partnerzy:

 

stat4u

sameDomain value=/div height=nbsp;nbsp;