facebook
                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

 

 

XII Chorzowski Bieg Niepodległości

Dla uczczenia ważnych wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości, a szczególnie Powstania Styczniowego oraz postaci ks. bp. Augusta Hlonda – pierwszego Prymasa w odrodzonej Polsce, któremu Sejmik Województwa Śląskiego poświęcił rok 2013, zorganizowano XII już Chorzowski Bieg Niepodległości. Na trasie biegu znalazły się następujące miejsca pamięci: Pomnik Pamięci Społeczności Żydów, Pomnik Harcerzy Śląskich, Schron Dowództwa Obszaru Warownego „Śląsk”.

Uczestnicząc w tej niecodziennej lekcji historii, razem z innymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych, uhonorowaliśmy tych, którzy walczyli o wolność Polski.

W tej lekcji uczestniczyli, razem z Panią Bogumiłą Walkowiak, uczniowie klasy 1 M/E: Kamil Banasiewicz, Szymon Półchłopek, Marcin Trzeciak, Tomasz Bieniek, Kamil Buchowiec.

 

VIII edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr"

12 listopada 2013 grupa uczniów z klas 2TI i 3TI przystąpiła do VIII Konkursu Informatycznego „Bóbr” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie. Konkurs Bóbr składa się z 24 pytań podzielonych na trzy grupy, ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

 

II miejsce w konkursie foto...

W dniu 7 listopada odbyło się uroczyste rozdanie nagród w III Konkursie Fotograficznym "PAMIĘTAMY..." organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie. Nasza koleżanka z klasy III La Edyta Jurczyńska zdobyła w nim II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za zdjęcie "***". Serdecznie gratulujemy dużego sukcesu. Pracę można oglądać w budynku MDK na ul.Lompy.

 

Zmień Chorzów! Wypełnij ankietę!

Chcesz zmienić Chorzów?? Wypowiedz się na temat poziomu bezpieczeństwa, czystości w mieście, oceń estetykę Chorzowa. Wszystko po to, aby żyło Nam się lepiej w Naszym mieście! Link do ankiety TUTAJ!

 
Logowanie

60-lecie Szkoły
Srebrna Szkoła
Patronat Szkoły:
Projekty

Projekt

Przyjaciel Szkoły

Gazetka Szkolna

Zdobyte certyfikaty

 

Partnerzy:

 

stat4u

sameDomain value=/div height=nbsp;nbsp;